Ваша корзина
X

Ваш кошик порожній

Як зв’язати амігурумі?

Японська культура вже давно стала неймовірно популярною не тільки в «країні сонця, що сходить», а й поза її межами. Не оминула ця мода і Україну. Суші, джей-поп, кугурумі, амігурумі … Стоп, що таке амігурумі?

Дослівно це поняття перекладається як «в’язане-загорнуте». Це в’язана м’яка іграшка, яка служить оберегом або лялькою для дитячих ігор. Створення таких лялечок – це популярне захоплення нового покоління, що хвилею накрило весь світ.

Як зв’язати амігурумі?

Нитки або пряжу з бавовни або вовни краще вибрати середньої товщини – приблизно 400-450 м на 100 г. Зручно працювати також і з акриловими нитками. Опанувавши певний рівень майстерності, можна поекспериментувати з пухнастою або букльованою пряжею для виготовлення волохатих тваринок. Для мініатюрних задумів краще використовувати «ірис».

Гачок повинен бути тонше, ніж діаметр пряжі, що використовується.

Крім схеми, пряжі, гачка і матеріалу для набивання, будуть потрібні пара пластикових оченят і носик. Це можуть бути, наприклад, гудзики, бісер, шматочки тканини або шкіри, які кріпляться до голови за допомогою нитки та голки. Очі та ніс можна також вишити нитками іншого кольору або намалювати.

Якщо лялечка буде кріпитися до шпильці для волосся, брошки або брелоку для ключів, потрібно також підготувати металеву фурнітуру.

В’яжуть цих чарівних звірят гачком по спеціальних схемах. Схеми макисмально прості. Їх легко освоїть навіть недосвідчена рукодільниця. Щоб почати кругову в’язку, слід обернути нитку два рази навколо пальця і ​​зв’язати 6 стовпців в кільце (це гарантує, що іграшка з часом не розпуститься). Потім слід протягнути кінчик нитки, і акуратно затягнути кільце. В’язка проводиться по спіралі без сполучних швів на тілі вироба. Завдяки зменшенню і додаванню петельок в потрібних місцях можна отримувати необхідну форму – круглу, витягнуту і т.д.

Коли всі деталі зв’язані, відбувається їх набивка. Далі всі частини зшиваються разом. При цьому кінці ниток, що стирчать слід акуратно заправити всередину.

На лапки і вушка можна пришити шматочки тканини, шкіри, зробити там вишивку з контрастної за кольором пряжі або залишити їх як є, без додаткових прикрас.

Амігурумі – це певна філософія. Іграшка створюється вручну, а значить в’язальниця вкладає душу в роботу. Тому тваринки, навіть зв’язані за однією і тією ж схемою, завжди мають свою індивідуальність. Крім того, створення таких іграшок – це нескінченний політ фантазії. Згодом можна навчитися придумувати і втілювати в життя власні неповторні схеми для в’язання зворушливих істот.

Діти обожнюють амігурушкі. Якщо хочеться навчити дитину поводитися з гачком, створення чарівної іграшки – найкращий варіант. Згодом можна зібрати цілу колекцію різних істот, зроблених своїми руками.

Така іграшка – прекрасний подарунок і для сентиментальних дорослих. Його можна подарувати рідним, близьким, друзям, а можна залишити для себе. Іграшка цікаво виглядає, якщо прикріпити її на сумку або смартфон, щоб підкреслити свою неповторність. Нею можна прикрасити новорічну ялинку або салон автомобіля. Або просто милуватися для поліпшення настрою.

Купити пряжу для амігурумі ви можете в інтернет-магазині «Nitochki».

хочете отримати

безкоштовну консультацію?

просто заповніть форму, наш менеджер зв'яжеться з Вами найближчим часом